Jak vidí budoucnost Huawei
Poté, co proběhly všechny možné zprávy o firmě Huawei a její problematice, co se týká bezpečnosti pro uživatele z míst, které jsou plné citlivých informací, a obchodní války mezi USA a Čínou, se bude muset Huawei rozhodnout, jak bude pokračovat dál. Android již bude víceméně nepoužitelný, jelikož nebude obsahovat ty nejdůležitější aplikace. Jednou z nich je například i Google play, který nabízí přístup ke všem aplikacím a hrám. Stejně tak riskantní jsou americké aplikace Facebook a Instagram. Proto firma zvažuje dvě možnosti.
Samozřejmě první možností je Aurora, což je ruský operační systém. Ten je plně rozvinutý a připravený pro okamžité zasazení do telefonů. Přechod konzultovala firma s ruským ministrem pro digitální rozvoj a komunikaci výměnou za přesunutí části výroby. Aurora je vystavená na finském Sailfish OS. Ale samotný ruský OS vyvíjí Russian Open Mobile Platform. Důvodem, proč by Huawei začal spolupracovat s ruskými vývojáři je ten, že jejich samotný operační systém není zcela připravený pro telefony a jejich správné fungování.
To však nic nemění na tom, že firma již od roku 2012 vyvíjí svůj vlastní systém, pravděpodobně kvůli možnému problému, který nastal právě teď. OS má název HongMeng, avšak pro rozvoj se přiklání spíše k názvu Ark OS. Jak jste si již mohli přečíst, systém není zcela hotový, proto vypustili pro testování pouze pár kusů, které nyní zkouší, jakou má Ark naději. Do prodeje tedy zatím nepůjde, nejdříve snad první telefony s Ark OS budou představeny v říjnu. Alespoň tak odhaduje budoucnost analytik společnosti Tianfeng International. Mohl by se stát silným konkurentem Androidu.
Ať už se bude vyvíjet budoucnost společnosti jakkoliv, telefony vždy jistě byly poměrně slušným produktem pro mnohé uživatele, což dokládá i to, že se společnost v uplynulém roce umístila v celosvětovém žebříčku na druhém místě.